Cyklus koncertů Hudební lahůdky v prvním pololetí roku 2011

Cyklus koncertů Hudební lahůdky v prvním pololetí roku 2011

Cyklus koncertů staré hudby Hudební lahůdky přijde představit jeho organizátor, loutnista Jan Čižmář. Nalaďte si pořad Oktáva na Radiu Proglas v pátek 14. ledna 2011 v 16.55 nebo ve středu 19. ledna 2011 v 0.05. Po premiéře můžete pořad vyslechnout také z audioarchivu.

Hudební lahůdky jsou komorním cyklem, jehož koncerty zaměřené na starou hudbu se konají v netradičních prostorách města Brna. Některá vystoupení jsou po brněnské premiéře uvedena i v Praze. Dramaturgie Hudebních lahůdek vychází z přesvědčení, že dobrá hudba nemusí být nutně jen ta, kterou komponovali známí skladatelé. A tak v koncertním cyklu zazní například čínské barokní skladby z archivu univerzity v Pekingu, barokní tance z Jižní Ameriky, francouzská hudba z doby krále Ludvíka XIV., staré skotské balady a irské tance, či hudba z italských šlechtických dvorů období pozdního středověku.

Účinkující umělci bývají domácí i zahraniční interpreti, zabývající se poučenou hrou na staré nástroje (zobcové flétny, traverso, cembalo, klavichord, viola da gamba, loutna, barokní kytara...).

Na většině koncertů se podílí také výtvarník Vladimír Kiseljov, inspirován hudbou přímo před zraky posluchačů vytvoří během koncertu umělecké dílo – které, na rozdíl od znějící hudby, zůstane.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web