Bohuslav Pavlas

Bohuslav Pavlas

Pořad v souvislostech


Bohuslav Pavlas
Budeme vysílat

Sníh a hvězdy
Klarinetista Irvin Venyš, ředitel Nadace Bohuslava Martinů
Klarinetista Irvin Venyš, ředitel Nadace Bohuslava Martinů
Vysílali jsme


Sníh a hvězdy

Sníh a hvězdy

Koncert houslového Due In Eterno
Audioarchiv

V Oktávě vám zpravidla přinášíme informace o právě probíhajících festivalech. Nebo rozhovory s aktivními umělci. Ať už začínajícími nebo na vrcholu svých tvůrčích sil. Nyní uděláme výjimku. Představíme vynikajícího violoncellistu, který se v minulých desetiletích proslavil, ale dnes už nevystupuje. Je jím Bohuslav Pavlas. Rozhovor s ním vysíláme v premiéře v pátek 28. ledna 2022 v 16:55.

Na začátku takového rozhovoru stojí člověk před nelehkým úkolem. Jak pojmout dlouholetou kariéru umělce, který vystoupil na více než 1200 koncertech, v řadě zemí světa, hrál s Josefem Sukem, spolupracoval s Jiřím Bělohlávkem nebo Charlesem Mackerrasem, a to vše nějak smysluplně vtěsnat do necelých 25 minut? Samozřejmě jsme měli k dispozici jeho nahrávky. Takže více než polovinu tměř hodinové Oktávy tvoří hudební ukázky převážně od českých autorů. A ten rozhovor? To musíte posoudit sami. Buď přímo z našeho vysílání (v pátek 28. 1. od 16.55, či v sobotu 29. 1. od 2.00) nebo si ho pustit z našeho Audioarchivu.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web