130. sezóna České filharmonie
Pořad v souvislostech
130. sezóna České filharmonie
Budeme vysílat
Dirigent Chuhei Iwasaki
Dirigent Chuhei Iwasaki
Dirigent Chuhei Iwasaki
Vysílali jsme
Stamicovo kvarteto, 40 let na koncertních pódiích
Stamicovo kvarteto, 40 let na koncertních pódiích
Stamicovo kvarteto, 40 let na koncertních pódiích
Audioarchiv
Dnešní Oktáva je věnována aktuální, 130. sezóně České filharmonie. Naším hostem je její generální ředitel, pan David Mareček. Představíme posluchačům perličky z koncertních řad, zahraničních turné i mimořádné koncerty.
Řeč přijde i na letošního rezidenčního umělce a také skladatele, nový institut České filharmonie. Ředitel David Mareček vysvětlí posluchačům rozdíl mezi Českou studentskou filharmonií a Orchestrální akademií a zmíní se také o stále ještě poměrně nové Nadaci pro rozvoj České filharmonie.
Tento rozhovor jsme pro Vás natočili přímo v Rudolfinu. Zazní skldaby provedené každým ze tří současných dirigentů České filharmonie.
Pořad uvádíme v premiéře v pátek 10. října v 16h, poté v reprízách 11. října ve 2h a 17. října ve 3h.



Německá skupina Quadro Nuevo má nové album Inside the Island.
Konžský hudebník Kizaba vydal nové album Future Village.