Varhanní festival ve Velké Bíteši

Varhanní festival ve Velké Bíteši

Kostel svatého Jana Křtitele ve Velké Bíteši rozezní v úterý 6. června 2017 od 19.00 zpěvem a varhanní hrou. Na kůru vystoupí varhanice Petra Kujalová a zpěvačka Barbora Šancová.

Program koncertu:

Johann Sebastian Bach (1685–1750) Fantasie a fuga g moll, BWV 542

 

Johann Sebastian Bach (1685–1750) Erbarme dich, mein Gott, árie pro alt

(Matoušovy pašije BWV 244)

 

Girolamo Frescobaldi (15831643) Toccata prima

 

Johann Pachelbel (1653–1706) Aria tertia

 

Georg Fridrich Händel (16851759) O thou bright sun… With darkness deep (oratorium Theodora HVW 68)

 

Josef Seger (1716–1782) Fantasie a fuga d moll

 

Josef Klička (1855 –1937) Legenda D dur

 

Antonín Dvořák (1841–1904) Inflammatus, árie pro alt (Stabat mater op. 58)

 

 

Adolf Hesse (1809–1863) Fantasie e moll op. 52

Petra Kujalová vystudovala obor varhanní hra pod vedením Zdeňka Nováčka, nejdříve na brněnské konzervatoři a poté na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Během studia získala významná ocenění na varhanních soutěžích; v zahraničí se při této příležitosti představila v Lublani, Grazu a Dublinu. Vystoupila na slavnostním koncertě JAMU při příležitosti 90. narozenin emeritní rektorky prof. Aleny Štěpánkové-Veselé. V rámci programu Erasmus studovala na Académie supérieure de musique ve Štrasburku u pařížské varhanice Aude Heurtematte, dále historickou varhanní praxi u Martina Gestera a basso continuo u Francise Jacoba. Zúčastnila se mistrovských interpretačních kurzů, které vedli význační varhaníci, např. Olivier Latry, Kola Owolabi, Pier Damiano Peretti, Marek Toporowski, Alena Štěpánková-Veselá a další. V současnosti se aktivně věnuje koncertní a pedagogické činnosti. Po úspěšném zakončení magisterského studia v loňském roce nyní pokračuje v doktorském studijním programu na Hudební fakultě JAMU.

Barbora Šancová působila po ukončení vysokoškolských studií v oboru románské filologie v operním sboru Národního divadla Brno, kde kromě sborových partů nastudovala i několik sólových rolí v dílech Pucciniho, Mozarta, Haydna. V roce 2016 absolvovala studium zpěvu a historické interpretace na Janáčkově akademii múzických umění ve třídě Ireny Troupové. Během svého studia staré hudby se zaměřila na repertoár italského raného a vrcholného baroka. Vedle této tvorby se s oblibou věnuje interpretaci francouzských kantát a písní. Umělecky spolupracuje s různými komorními soubory a orchestrálními tělesy z České republiky i zahraničí, činnými zejména v oblasti interpretace hudby starších období. V tomto okruhu rozvíjela své pěvecké umění na mistrovských kurzech, např. u Valérie Gabail, Markéty Cukrové, Piotra Olecha a Steva Wächtera. Nyní již třetím rokem prohlubuje své pěvecké umění v operním studiu Bojidara Nikolova ve Vídni.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

Watermelon-SlimPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Chystáme rozhohovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Beseda u bigbítu 2020

malikova_postalgiaZnáme první účinkující festivalu Beseda u bigbítu 2020.

Rozhovor s Azizou Brahim

BrahimAziza_wmfBratislavaPoslechněte si náš rozhovor s Azizou Brahim, zpěvačkou ze Západní Sahary.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web