Ztracená a nalezená Zelenkova mše

Zelenkova Missa votiva

Pořad v souvislostech


Koncert duchovní/vážné hudby
Budeme vysílat

Koncert duchovní/vážné hudby
Koncert duchovní/vážné hudby
Koncert duchovní/vážné hudby
Vysílali jsme
Audioarchiv

V rámci Koncertu duchovní hudby budeme v neděli 8. řijna 2017 od 20.30 poslouchat českou duchovní hudbu. Vybrali jsme Missu votivu e moll, katalogové číslo 18 z tvorby Jana Dismase Zelenky.

Tato mše se na dlouhá desetiletí ztratila. Pak byla v jednotlivých partech objevena v Praze a v Drážďanech. Z těchto základů byla rekonstruovaná celá partitura, kterou natočil dirigent Wolfram Wehnert. Sólisty snímku jsou sopranistka Christiane Hampe, altistka Elisabeth Graf, tenorista Joachim Duske a bas Joachim Gebhard. Dále zpívá Marburger Bach-Chor, doprovází soubor Hessisches Bach-Collegium.

V závěru koncertu Zelenkovu mši doplní Magnificat Antonia Vivaldiho, katalogové číslo 610, které je u českého publika velice oblíbené. Proto byly noty s původně latinským textem podloženy českým. Poprvé dílo v této podobě natočily soubory Ensemble Inégal a Pražští barokní sólisté pod vedením Adama Viktory. Jako sólisté se představí: sopranistky Hana Blažíková a Gabriela Eibenová, tenorista Jaroslav Březina a bas Tomáš Král.

Textová dílna – vánoční album

textova-dilna_jeziskuTextová dílna Slávka Janouška natočila vánoční album.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Buggem Wesseltoftem

WesseltoftBugge_fotoMTesarPřečtěte si rozhovor s norským pianistou Buggem Wesseltoftem.

Iva Bittová & Čikori

bittova_cikori_AtHomePřečtěte si recenzi aktuálního CD Ivy Bittové a skupiny Čikori.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music