Nedělní Telemann

Nedělní Telemann

Pořad v souvislostech


Hudební siesta
Budeme vysílat

Hudební siesta
Hudební siesta
Hudební siesta
Vysílali jsme

Hudební siesta
Hudební siesta
Hudební siesta
Audioarchiv

14. března můžete v rámci téměř všech časů určených vážné a duchovní hudbě slyšet díla Georga Philippa Telemanna. To proto, že uplynulo 340 let od jeho narození.

Noční komorní hudba (1.05 hodin) přinese skladbu pro cembalo ze sbírky "Essercizzi Musici".

Osmá ranní nabídne k poslechu oratorium Mesiáš z roku 1759, které patří k vrcholům Telemannovy tvorby. Z časových důvodů zazní nepatrně zkrácené a to v nastudování dirigenta Wolfganga Zilchera.

Polední Hudební siesta ve své první části prozradí něco o životě a díle skladatele a přidá k poslechu dvě skladby: Koncert A dur pro flétnu (Jed Wentz, Musica antiqua Köln, Reinhard Goebel), Ouverture - Suite D dur pro trubku, hoboj, smyčce a continuo (Musica antiqua Köln, Reinhard Goebel).

Největší prostor dostane Telemannova hudba večer od 21.20, kdy v rámci Koncertu vážné a duchovní hudby zazní známé Brockesovy pašije z roku 1716. Je v nich zhudebněný text hamburského měšťana Bartholda Heinricha Brockese, který je převyprávěním biblického příběhu o umučení Krista. Toto více jak dvouhodinové dílo uslyšíme z nahrávky dirigenta René Jacobse, který si k realizaci pozval RIAS Kammerchor a orchestr Akademie für Alte Musik Berlin. Roli evangelisty přijal tenorista Daniel Behle, Ježíše ztvárnil norský barytonista Johannes Weisser. Další role nastudovali: Birgitte Christensen,  Lydia Teuscher,  Marie-Claude Chappuis a Donát Havár. Brockesovy pašije v závěru koncertu doplní Koncert G dur pro dvě violy, smyčce a basso continuo.

Georg Ph. Telemann podpis

 

Témata Jak se vám líbí

Teepee_ve-studiuPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web