Sobota na Zbojnické lúce

Sobota na Zbojnické lúce
10. června 2018 MFF Strážnice Autor: Kateřina Kovaříková

Odpolední program MFF Strážnice 2018 s tanečními a hudebními workshopy vás čeká na obnovené festivalové scéně.

Po téměř třiceti letech otvírá strážnický festival znovu areál zvaný Zbojnická lúka. Na rozdíl od minulosti, kdy zde probíhala např. i soutěž verbířů, chceme v tomto prostoru nabídnout návštěvníkům množství aktivit v moderní podobě. Na hlavním pódiu areálu se několikrát představí VUS Ondráš, a to v nejrůznějších podobách a složkách, ať už se jedná o taneční vystoupení, koncert či pohádku pro děti. Během celého dne budou probíhat taneční i hudební workshopy nabízející aktivní formu zapojení se do festivalového dění. Výuka tanců napříč národopisnými regiony proběhne pod taktovkou zkušených lektorů, choreografů a hudebníků.

Návštěvníci jstě uvítají také pohodlnou odpočinkovou zónu s možností zapůjčení deskových her, literatury či interaktivní účast na vědomostním kvízu, jenž je určen zejména skupinám nebo týmům sestavených z členů folklorních souborů.

Součástí festivalové scény Zbojnická lúka bude také gastronomický kout s množstvím moderních pokrmů od vyhlášených foodblogerů. Můžete zde ochutnat poctivou světovou kuchyni Jižní Ameriky, Francie, Itálie, Španělska, ale i tuzemské speciality v novém kabátě. V nabídce nebude chybět víno od místních vinařů a pivo z rodinného pivovaru.

V dětském koutku s množstvím rozmanitých aktivit „pro malé zbojníky a zbojnice“ si na své přijdou nejmenší návštěvníci festivalu.

Na Zbojnické lúce můžete „strávit Strážnici jinak“ a vy jste srdečně zváni!

10.00 Folk-it s Lenkou Fučíkovou

11.00 Černokněžníkové pohádky z Boršic u Blatnice – Vlastimil Ondra a spol.

12.00 Chytrý kvíz s Filipem Chludem (odpočinková zóna)

13.00 Taneční workshop s Pramínkem Jihlava

14.00 Autorské čtení Jiřího Jilíka (odpočinková zóna)

15.00 Odpolední koncert – VUS ONDRÁŠ

16.00 Taneční workshop – Stanislav Marišler

17.00 Zatoulané pohádky: Pohádka na dobrou noc pro nejmenší od VUS ONDRÁŠ