Prostá krása Kyjovska

Prostá krása Kyjovska

Deset kapitol z lidové kultury Kyjovska nabídl pořad Prostá krása Kyjovska, který byl uveden v rámci MFF Strážnice 2019. Ve Folklorním okénku vám ve středu 10. července nabízíme v 16.55 výběr toho nejlepšího.

Lidová kultura je v mysli dnešního člověka romanticky viděným místem, v němž jsou k sobě lidé citově poutáni estetickými a morálními hodnotami, prostorem pro poznání hodnot předávaných z generace na generaci, platformou, na níž se potkává staré s novým, minulost se současností. Mnohé z toho zprostředkovává velmi přitažlivým způsobem publikace Prostá krása, kterou v roce 1984 vydal etnolog Václav Frolec, rodák z Ratíškovic nedaleko Kyjova. Jeho krásná kniha byla inspirací ke stejnojmennému pořadu. Spolu s ním se jeho autorky (Magdalena Maňáková, Markéta Lukešová) pokusily o zachycení generačního předávání folkloru, zobrazení smyslu obřadů koledování, velikonočních svátků a letnicové jízdy králů i o zamyšlení nad významem daru v lidové kultuře, nad projevy milostných vztahů či lidovými obřady spojenými s přelomovými okamžiky v životě člověka.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web