Kdo je nejlepším tanečníkem verbuňku?

Kdo je nejlepším tanečníkem verbuňku?
30. června 2019 MFF Strážnice

Ve finále 34. ročníku Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku se v rámci MFF Strážnice 2019 představilo celkem 19 tanečníků. Z dopoledního předkola postoupilo 11 soutěžících.

Ze semifinálového předkola, které proběhlo v sobotu dopoledne na amfiteátru Zahrada, postoupilo z 37 soutěžících do finále 11 verbířů: Marek Salay, Karel Vlašic, Martin Vašulka, Robin Feldvabel, Matěj Horsák, Lukáš Balajka, Pavel Vařecha, Sebastián Herůfek, Tomáš Neugebauer, Jakub Zezula a vítěz ankety diváků Martin Kšica). K nim se připojili vítězové regionálních kol a vítěz loňské Soutěže. Hudební doprovod tanečníků zajistily cimbálové muziky Burčáci z Míkovic, OLiNa z Hodonína a Šmytec z Brna.

VÝSLEDKY FINÁLE:
1. místo: Martin Vašulka, Kyjov
2. místo: Milan Pokorák, Kyjov
3. místo: Antonín Žmola, Kněžpole
4. místo: Marek Salay, Charvatská Nová Ves
5. místo: Marek Kraus, Šakvice

Vítěz ankety diváků: Martin Kšica z Moravských Knínic

Cena poroty seniorů: MARKU SALAYOVI z Charvatské Nové Vsi - za nadějné první vystoupení v Soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku.

Rozhovor se skupinou Mikoo

antalova_studioPoslechněte si rozhovor s bubenicí Michaelou Antalovou o mezinárodní skupině Mikoo. 

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

DNA-Brno_Dvoracek-Vitek_2025_2Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Za hudbou Kurdů

PolatMeral_Respect-festival-Praha2023_fotoMilanTesarPoslechněte si pořad o současné hudbě Kurdů. 

Darujte Proglas!