Vyšlo nové, šesté číslo časopisu Malovaný kraj

19. listopadu 2010 Knihy, časopisy Autor: Kateřina Kovaříková

Právě vyšlo šesté letošní číslo vlastivědného a národopisného časopisu slováckého regionu Malovaný kraj. Cena dvouměsíčníku v celobarevné úpravě a s laminovanou obálkou je 35 korun. Periodikum se pravidelně věnuje historii, folkloru, osobnostem regionu, turistice, přírodě a mnoha dalším zajímavostem.

Tentokrát vám redakce nabízí třeba výlet k tzv. Hajgrově kameni u řeky Moravy na Strážnicku nebo ke smírčímu kříži stojícímu v lese nad Kurdějovem. Dále se seznámíte s životem a prací spisovatele Jiřího Jilíka z Uherského Hradiště a herce Mojmíra Maděriče, jenž je původem z Polešovic. Do doby adventní a vánoční vás zavede např. text o dřívějších pověrečných praktikách na Horňácku. Nejen muzikantům jsou pak určeny rozhovor s písničkářem Pavlem Lohonkou Žalmanem a příspěvek o velmi populární cimbálovce Burčáci. A přírodu zastupují mj. články věnované tajemnému pohoří Chřiby a „štěkající vráně“ - tedy kavce obecné.

Časopis o 32 stranách, do něhož rovným dílem přispívají odborníci i laikové, lze zakoupit v některých novinových stáncích a knihkupectvích nebo objednat přímo na adrese redakce Malovaného kraje, Dům školství, 17. listopadu 1a, 690 02 Břeclav, tel.: 602 575 463, 724 965 609, e-mail: malovanykraj@seznam.cz.

Více se o obsahu periodika a jeho zaměření dozvíte na internetových stránkách www.malovanykraj.cz 

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web