Vyšlo nové, šesté číslo časopisu Malovaný kraj

19. listopadu 2010 Knihy, časopisy Autor: Kateřina Kovaříková

Právě vyšlo šesté letošní číslo vlastivědného a národopisného časopisu slováckého regionu Malovaný kraj. Cena dvouměsíčníku v celobarevné úpravě a s laminovanou obálkou je 35 korun. Periodikum se pravidelně věnuje historii, folkloru, osobnostem regionu, turistice, přírodě a mnoha dalším zajímavostem.

Tentokrát vám redakce nabízí třeba výlet k tzv. Hajgrově kameni u řeky Moravy na Strážnicku nebo ke smírčímu kříži stojícímu v lese nad Kurdějovem. Dále se seznámíte s životem a prací spisovatele Jiřího Jilíka z Uherského Hradiště a herce Mojmíra Maděriče, jenž je původem z Polešovic. Do doby adventní a vánoční vás zavede např. text o dřívějších pověrečných praktikách na Horňácku. Nejen muzikantům jsou pak určeny rozhovor s písničkářem Pavlem Lohonkou Žalmanem a příspěvek o velmi populární cimbálovce Burčáci. A přírodu zastupují mj. články věnované tajemnému pohoří Chřiby a „štěkající vráně“ - tedy kavce obecné.

Časopis o 32 stranách, do něhož rovným dílem přispívají odborníci i laikové, lze zakoupit v některých novinových stáncích a knihkupectvích nebo objednat přímo na adrese redakce Malovaného kraje, Dům školství, 17. listopadu 1a, 690 02 Břeclav, tel.: 602 575 463, 724 965 609, e-mail: malovanykraj@seznam.cz.

Více se o obsahu periodika a jeho zaměření dozvíte na internetových stránkách www.malovanykraj.cz 

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web