Nové číslo Malovaného kraje zve k přečtení

Nové číslo Malovaného kraje zve k přečtení

Do dalšího ročníku vstupuje svým úvodním číslem vlastivědný a národopisný časopis slováckého regionu Malovaný kraj. Dvouměsíčník se věnuje historii, folkloru, osobnostem, turistice, přírodě a mnoha dalším zajímavostem regionu.

Na titulní a následující vnitřní straně obálky budou letos dostávat místo snímky z loňské fotografické soutěže zaměřené na Slovácko. Stejně tak se mění autor cyklu úvodních fejetonů – v roce 2015 je bude tvořit spisovatelka Naděžda Horáková. Jeden z článků v tomto vydání ukazuje na příkladu vyhlášek a nařízení, archivovaných v muzeu v Kloboukách, na hospodářské problémy v době 1. světové války. Jiný příspěvek si všímá kantorů a chrámové hudby 17.–19. století na Veselsku, Strážnicku a Hodonínsku. Po nějakém čase se opět objevuje pojednání týkající se proslulého nivnického zvonu a jeho, údajně záhadného, nápisu. Dozvíte se též, že Uherský Brod má nové planetárium. A nechybí ani prezentace hned dvou národopisných souborů – dětského Břeclavánku a Svérázu z Tvrdonic. Turisty a milovníky přírodních krás zavedeme i v zimě do lednického parku, kdežto pro čitatele „černé kroniky“ je připraven kriminální případ z Velkých Hostěrádek ze začátku 30. let minulého století. Místo se našlo rovněž pro medailony nedávno zesnulé výtvarnice Slavomíry Foretové z Prušánek a horňáckého tkalce Miroslava Urbana z Hrubé Vrbky. Mimořádně obsáhle je pak zastoupena rubrika Knihy, CD, DVD a na zadní straně obálky začínají být prezentovány další rozhledny jihovýchodní Moravy, aktuálně ta nad městysem Polešovice.

Časopis o 32 stranách, do něhož rovným dílem přispívají odborníci i laikové, lze zakoupit v některých novinových stáncích a knihkupectvích nebo objednat přímo na adrese redakce Malovaného kraje, 17. listopadu 1a, 690 02 Břeclav, tel.: 602 575 463, 724 965 609, e-mail: malovanykraj@seznam.cz. Existuje také možnost koupit si tento dvouměsíčník v elektronické podobě, a to na http://cs.publero.com.

Více se o obsahu periodika a jeho zaměření dozvíte na internetových stránkách www.malovanykraj.cz.