Lednový Malovaný kraj 2021

Lednový Malovaný kraj 2021

Díky titulní straně obálky se záběrem z horňácké Nové Lhoty si alespoň takto lze připomenout atmosféru fašanků, které se letos bohužel konat nemohou. Zadní stranu obálky redakce vyhradila pro kapli Nejsvětější Trojice v Moravanech.

Z obsahu časopisu lze upozornit na článek o vojenském polním letišti ve Vnorovech, které tam existovalo před 2. světovou válkou. Vzpomenuta je i historie Pivečkovy obuvnické firmy ve Slavičíně, považované za „Baťu v malém“. Dosud neznámý tragický příběh rodiny Sedlačíkovy z kopaničářské osady Bošáčky přenese čtenáře do let nacistické okupace. Zájemce se dozví též o důvodech zániku pomníku pruských vojáků v Hodoníně. Pomyslně pak může zavítat k tzv. Koryčanské kapli, osaměle stojící v pohoří Chřiby. Nechybí ani výzva k záchraně vojenských pietních míst rozesetých po celé jihovýchodní Moravě. Celou dvoustranu vyplňuje rozhovor s hodonínskou rodačkou, herečkou Petrou Hřebíčkovou. A dostalo se též na legendární CM Burčáci či na zamyšlení nad aktuálně prosazovaným názvem Moravské Toskánsko, jímž by někteří rádi nahradili tradiční pojmenování Kyjovsko a Hanácké Slovácko. Samozřejmě to není vše, v aktuálním vydání dvouměsíčníku je zajímavých článků a informačních textů okolo čtyřiceti!

Malovaný kraj_logoMalovaný kraj je celobarevný, má 32 stran a koupit se dá v některých novinových stáncích a knihkupectvích nebo objednat přímo na adrese redakce Malovaného kraje, 17. listopadu 1a, 690 02 Břeclav, tel.: 602 575 463, 724 965 609, e-mail: malovanykraj@seznam.cz. Více se o obsahu periodika a jeho zaměření dozvíte na webových stránkách www.malovanykraj.cz.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web