Jarní Malovaný kraj 2021

Jarní Malovaný kraj 2021
25. března 2021 Knihy, časopisy Autor: Kateřina Kovaříková

Na titulní straně obálky připomíná staré časy a snad i brzký příchod jara fotografie hejna hus, které svého času hlasitě kejhaly v hradišťském skanzenu Rochus. Zadní stranu pak zdobí snímek kostela ve Zlechově.

Součástí obsahu periodika je kupř. článek, proč se Lichtenštejnům nepodařilo koupit sousední mikulovské panství. O pár stránek dál se dozvíte, že v Tvrdonicích existoval v minulém století takový klášter – neklášter... Celá dvoustrana je vyhrazena historii Kopaničárských slavností ve Starém Hrozenkově. Jiný příspěvek informuje o hodnotném reliéfu Madony ve slavičínském zámku. Objasněna je i trochu záhadná smrt hraběte Lamberka v roce 1825 ve Veselí nad Moravou. Pomyslně zavítáte rovněž na slovanské hradiště Vysoká zahrada u Dolních Věstonic. Pamatujete si na dětskou hru Krvavý dědek? Také o ní je v časopise psáno. Nechybí ani připomínka jubilea kapelníka Moravanky Jana Slabáka či naopak nekrolog operní pěvkyně Libuše Domanínské. K Velikonocům patří mazanec – no a recept najdete na straně 21! A krom toho je tu více než dvacet dalších textů a mnoho fotografií!

Malovaný kraj_logo

Malovaný kraj je celobarevný, má 32 stran a koupit se dá v některých novinových stáncích a knihkupectvích nebo objednat přímo na adrese redakce Malovaného kraje, 17. listopadu 1a, 690 02 Břeclav, tel.: 602 575 463, 724 965 609, e-mail: malovanykraj@seznam.cz.  

Více se o obsahu periodika a jeho zaměření dozvíte na webových stránkách www.malovanykraj.cz.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web