Únoroví oslavenci

Únoroví oslavenci

Pořad v souvislostech


Únoroví oslavenci
Budeme vysílat

Ten valašský kraj
Ten valašský kraj
Květ sakury bílé aneb 30 let Krajanky
Vysílali jsme


Ten valašský kraj

Šedesátiny Viliama Béreše

Šedesátiny Viliama Béreše
Audioarchiv
26. února 2019 Hrajte, kapely! Autor: Kateřina Kovaříková

Zveme vás k poslechu posledního únorového vydání dechovkového pořadu Hrajte, kapely! Tento měsíc byl naplněn mnoha zajímavými výročími skladatelů a textařů. Patří mezi ně pánové Valdauf, Svoboda, Živný, Bárta, Prajka, Frýbort a další. Připomeňte si je a potěšte se jejich tvorbou ve čtvrtek 28. února za pět minut pět odpoledne.

Únoroví oslavenci jsou skladatel a muzikant Pavel Svoboda, skladatel Karel Valdauf, muzikant, skladatel a vynikající aranžér František Živný, klarinetista, dirigent a skladatel Josef Charvát, zpěvák a textař Miloš Bárta, legendární podlužácký muzikant, kapelník a skladatel Metoděj Prajka, muzikant a učitel Josef Frýbort a český kapelník, varhaník, klarinetista a hudební skladatel Rudolf Štrubl.

V úvodu zahraje Moravěnka polka Venkovská Metoděje Prajky. Dále vám k poslechu nabídneme dvě skladby Pavla Svobody. Valčík V mém kraji vinohradů a polku Túlavá. Skladby otextovali Stanislav Pěnčík a Blanka Kaňová, vyhrávat bude dechová hudba Lácaranka. Z tvorby Karla Valdaufa nabídneme dvě písně, které jsou známé a můžete si je zanotovat taky. Valčík Tvé vlasy kvetou otextoval Bohuslav Nádvorník a vy jej uslyšíte v podání Veselky Ladislava Kubeše. Budějská kapela Ády Školky pak zahraje polku Pod jednou střechou. Nejznámější Živného skladbou je Talisman lásky, kterou otextoval Zdeněk Procházka. Valčík zahraje Vltavanka. Česká muzika vám zahraje dvě skladby, valčík Karla Vacka Poslední korunu mám v nezapomenutelném podání zpěváka Josefa Zímy a polku Josefa Charváta a Slávka Ostrezího s názvem U nás. Zhudebněné texty Miloše Bárty zahraje Budějcká kapela Ády Školky. Zazní valčík Ztratila sem klíček a polka Majdalenka. Dále vám k poslechu nabízíme valčík Vínko červené a orchestrální sousedskou Milovaná. Vyhrávat budou dechové hudby Bojané a Mistříňanka. Mezi Frýbortovy žáky patří Miloslav Procházka Jan Slabák, muzikant, skladatel a kapelník Moravanky. A Moravanka samozřejmětaké zahraje. Orchestrální polka Hodovní Rudolfa Štrubla v podání Šestky Jožky Konečného pak týdeník Hrajte, kapely! uzavře. 

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web