Zlato v hrdle I. - Otto Žabka a jeho čtyři dcery

Zlato v hrdle I. - Otto Žabka a jeho čtyři dcery

První díl našeho nového seriálu o pěveckých osobnostech různých etnografických regionů nás zavede na Těšínsko, kde působil Otto Žabka a Sestry Žabkovy. Nalaďte si Folklorní okénko ve středu 4. března 2020 za pět minut pět odpoledne. 

Otto Žabka (narozen 29.2.1920) - rodák z Jablunkova, zpěvák, ale i autor písní. Jeho repertoár obsahuje kromě lidových písní z Těšínska také písně operní a operetní.

Střídavě spolupracoval se soubory Odra z Ostravy, Slezan z Českého Těšína a se souborem Javorový z Třince. Mezi nejvýznamnější počiny patří spolupráce s cimbálovou muzikou Technik, kterou umělecky vedl Jan Rokyta, dlouholetý hudební redaktor Českého rozhlasu Ostrava. Právě v ostravském rozhlase vznikla řada nahrávek, z nichž některé vyšly na MC Za Jablunkovym či na CD Podle mego okynečka. Kromě Otty Žabky si zde poslechnete také jeho čtyři dcery (zpívaly pod názvem Sestry Žabkovy) - Annu Buroňovou, Martu Gelnarovou, Marii Klingovou a Ludmilu Žabkovou.

Nejvýznamnějším úspěchem a oceněním byla pro Sestry Žabkovy bronzová medaile soutěže Prix de musique folklorique de Radio Bratislava – oceněn byl umělecký výkon v rozhlasové nahrávce Píseň nad horami z roku 1977. 

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

Watermelon-SlimPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Chystáme rozhohovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Beseda u bigbítu 2020

malikova_postalgiaZnáme první účinkující festivalu Beseda u bigbítu 2020.

Rozhovor s Azizou Brahim

BrahimAziza_wmfBratislavaPoslechněte si náš rozhovor s Azizou Brahim, zpěvačkou ze Západní Sahary.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web