Co vás čeká na Chodských slavnostech 2018?

 Co vás čeká na Chodských slavnostech 201?

Zavítáte do Domažlic na jeden z nejstarších folklorních festivalů? 64. ročník se koná ve dnech 10. - 12. srpna a je spojen s tradiční Vavřineckou poutí. Folklorní okénko ve středu 1. srpna 2018 vám za pět minut pět odpoledne podrobně představí jeho program.

Páteční podvečer patří v Domažlicích ozvěnám folkloru. Vystoupí zde kapely ze světa worldmusic, které se lidovou hudbou inspirují. K těm letošním vystupujícím patří  Poitín, Tabasker, Caribe a Navostro. A zatímco na pódiu u hlavní brány budou kapely hrát, v refektáři kláštera augustiniánů vám nestor českého folkloru, redaktor Zdeněk Bláha, nabídne nezapomenutelné pěvecké dvojhlasy v nahrávkách z kdysi oblíbených pořadů Hrají a zpívají Plzeňáci. Sobota a neděle pak nabízí na desítky sólových i komponovaných pořadů na několika scénách, mimo jiné i v rámci nejmladší tzv."Jarmareční scény", které doplní velký staročeský jarmark v centru města. 

Pořad Postřekovský vokýnko aneb Když má pivo jiskru pak začíná o půl třetí na pódiu u brány na náměstí a nabídne společné písně a tance souborů Jiskra z Plzně a Postřekova. Pivo určitě nebude chybět :-)

Radio Proglas je mediálním partnerem Chodských slavností v Domažlicích. Že nás můžete na Domažlicku slyšet, je díky vysílači na frekvenci 99FM. Folklorní redakce Proglasu spolupracuje se Zdeňkem Vejvodou, zpěvákem, muzikantem, ale především pracovníkem Etnografického ústavu Akademie věd České republiky, který připravuje Folklorní okénka s českou lidovou muzikou. A jako každoročně připravuje pro Proglas jeden z pořadů Chodských slavností. Dostaveníčko pod Chodským hradem si dají v sobotu odpoledne od půl čtvrté Plzeňský malý lidový soubor a Lidová muzika souboru Gaudeamus. Tento pořad si pak poslechnete ze záznamu na vlnách naší stanice. Těší se na vás autor pořadu a zároveň jeho průvodce Zdeněk Vejvoda.

A co Dudácké štandrle? Dodnes jeden z nejoblíbenějších pořadů nebude chybět ani na letošním ročníku Chodských slavností.  Začíná v obvyklém sobotním čase - ve 23 hodin - na pódiu u brány na domažlickém náměstí. A tentokrát vás čeká pořad s Konrádyovci a jejich hosty plné oblíbených písniček a poudaček s názvem Teče voda vod Čerchova. 

Chodské slavnosti – to není jen folklor. V neděli 12. srpna se od desáté hodiny na podiu u brány na náměstí představí dechové hudby Liduška, Stavovanka, Krajanka Václava Hlaváčka, místní Domažličanka, a dále Dupalka, Horalka a Hájenka. Koncerty dechovek moderuje Helena Hýnová.

Přijměte tedy ještě jednou pozvání na tradičně největší společenskou akci Domažlic. Chodské slavnosti - Vavřinecká pouť si za více než půlstoletí společného života vydobyly mimořádnou pozornost a uznání všech, kteří mají vztah k folkloru a kultuře. Svědčí o tom každoroční návštěva desetitisíců hostů zblízka i daleka. Důležitou informací pro všechny návštěvníky je také skutečnost, že i v letošním roce je vstup na všechny pořady zdarma.

Chodské_program_2018

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music