Radio Proglas » Folk, jazz, pop...

Folk, jazz, blues, world music, pop, rock… na Proglasu

     Redakce „populární hudby“ se na Proglasu věnuje především menšinovým žánrům, jako jsou folk, jazz, blues, world music nebo alternativa. To však neznamená, že bychom se vyhýbali kvalitnímu popu a rocku. Tyto stránky tvoří doplněk k hudebnímu vysílání našeho rádia. Najdete zde informace nejen o našich hudebních pořadech, ale také o nových CD, o koncertech a festivalech, aktuality z hudebního dění a recenze na cédéčka, z kterých na Proglasu nejčastěji hrajeme.

Vítejte, čtěte, případně napište svůj názor na adresu tesar@proglas.cz. Máte-li zájem o zasílání přehledu chystaných hudebních pořadů do e-mailové schránky, dejte vědět. Rádi si vás zařadíme do adresáře.

Pokud vás zajímá pouze konkrétní žánr, sledujte novinky na žánrových podstránkách pro alternativní hudbu, blues, country, folk, jazz a world music.

Děkujeme za podporu hudebních pořadů – VAŠE dary jsou NAŠÍM oceněním!

On-line platební kartou
On-line QR platby (pomocí chytrého telefonu) 

Klára Obručová v klíně rodných hor

Datum vložení: 24. 9. 2016, 13:51
více

Zpěvačka Klára Obručová, která se pohybuje na pomezí folkloru a umělé hudby, připravila pro své posluchače nové profilové album V klíně rodných hor. Vedle lidových písní se sbírek Františka Sušila, Františka Ladislava Čelakovského nebo Leoše Janáčka se na něm představue i v několika autorských skladbách Jana Rokyty – na texty Petra Bezruče a dalších básníků.

Fotogalerie: Biorchestr živě na Proglasu

Datum vložení: 24. 9. 2016, 10:10
více

Brněnskou skupinu Biorchestr tvoří manželé Pilgrovi – Aleš (kytara, mandolína, elektronika) a Jana (perkuse) – a Tomáš Jenček (violoncello, kontrabas). V našem studiu zahráli živě v pondělí 5. září 2016. Podívejte se na fotografie s natáčení (včetně závěrečného snímku s moderátorem pořadu Milanem Tesařem). 

Slyšte, lidé! – Za krásu slova

Datum vložení: 23. 9. 2016, 10:07
více

Od roku 2003 uděluje naše rádio na festivalu Mohelnický dostavník cenu Za krásu slova. Jejími držiteli jsou autoři písňových textů, jejichž tvorby si vážíme. Jsou mezi nimi například Jiří moravský Brabec, Jarda Svoboda, Jiří Smrž, Petr Linhart, Honza Žamboch, Karolina Kamberská nebo už zesnulý Petr Pololáník. Všech dosavadních 14 držitelů tohoto ocenění si představíme v pořadu Slyšte, lidé! Poslouchejte v sobotu 24. září 2016 od 19.15 nebo v úterý 27. září v 16.55.

Bretonský zpěvák Kemener s českou skupinou ba.fnu

Datum vložení: 22. 9. 2016, 17:55
více

Česká skupina ba.fnu natočila společné album s bretonským zpěvákem a sběratelem a znalcem lidové hudby Yannem-Fañchem Kemenerem. CD se jmenuje YFK∼2016. 

Erich Boboš Procházka & Marek Wolf uzavírají trilogii

Datum vložení: 21. 9. 2016, 23:11
více

Po albech Diversion a Inversion vydává slovenské duo Erich Boboš Procházka & Marek Wolf poslední část trilogie – CD s názvem Conversion. Představí je v klubu Jazz Dock v Praze 23. září 2016.

Soutěž o CD česko-mexicko-argentinské skupiny Mamatohe

Datum vložení: 20. 9. 2016, 18:10
více

Pod názvem Mamatohe se skrývá společný projekt dvou českých hudebníků – saxofonisty Marcela Bárty a kontrabasisty Tomáše Lišky –, mexického pianisty Marka Aanderuda a argentinského bubeníka Hernana Hechta. O jejich CD můžete soutěžit do čtvrtka 29. září 2016. V soutěži se ptáme na české jazzové basisty.

Slyšte, lidé! – Koncertní podzim 2016

Datum vložení: 19. 9. 2016, 10:08
více

V aktuálním týdeníku Slyšte, lidé! vás zveme na zajímavé koncerty do Prahy, do Brna, do Šumperka, do Bíliny a do dalších měst. Podrobně se budeme věnovat šumperskému festivalu Blues Alive, pozornost zaměříme také na brněnský Moravia Music Fest, na dva české koncerty německé skupiny Rigna Folk nebo na koncert, na kterém v Praze oslaví své 30. narozeniny americká skupina The Klezmatics. Poslouchejte v repríze v úterý 20. září 2016 od 16.55. 

Živé kvety: Nové poschodia (recenze CD)

Datum vložení: 18. 9. 2016, 23:18
více

Na singl Bratislava, který znáte i z našeho vysílání, navázala slovenská skupina Živé kvety albem Nové poschodia, které je celé velkým vyznáním hlavnímu městu Slovenska.

Helene Blum: Doufám v obecné porozumění

Datum vložení: 17. 9. 2016, 15:03
více

Helene Blum je dánská písničkářka, která se v roce 2016 vrátila po boku svého manžela, houslisty Haralda Haugaarda, do Náměště nad Oslavou na Folkové prázdniny. S oběma hudebníky jsme v pořadu Jak se vám líbí hovořili o jejich hudbě, kořenech i inspiracích. Přinášíme vám výběr z toho, co v pořadu řekla Helene Blum.

Fotogalerie: Živý Lískovec 2016

Datum vložení: 16. 9. 2016, 18:46
více

V sobotu 3. září 2016 proběhl v Brně osmý ročník country a folkového festivalu Živý Lískovec. Podívejte se na fotografie jednotlivých účinkujících. 

Terčino údolí Jana Spáleného

Datum vložení: 15. 9. 2016, 23:05
více

Začátkem léta odehrálo Trio Jana Spáleného mimořádný koncert na tvrzi Cuknštejn v Terčině údolí u Nových Hradů v jižních Čechách. Záznam vystoupení vychází pod názvem Terčino milé údolí.

České turné skupiny 13th Dimensions

Datum vložení: 14. 9. 2016, 22:05
více

Na krátké české turné přijíždí skandinávsko-česká skupina 13th Dimension. Na přelomu září a října vystoupí například v Brně, v Jičíně a v Praze.

Pořad Jak se vám líbí – témata do 8. října 2016

Datum vložení: 13. 9. 2016, 23:07
více

V pořadu Jak se vám líbí vám nabídneme například telefonické rozhovory s gruzínskou skupinou The Quintessence a s finskou skupinou Rajaton. Obě vystoupí na konci září v Praze na Prague A Cappella Festivalu. Zvát vás budeme také do brněnského klubu Stará Pekárna, odvysíláme pravidelnou porci novinek z portálu BluesMusic a seznámíme vás s folkovou skupinou Kofe@Vlna.

Alexej Kudrjavcev & miniMAXband: Malí lidé (recenze)

Datum vložení: 13. 9. 2016, 19:53
více

V Brně usazený ruský písničkář Alexej Kudrjavcev vydal už druhé společné album s brněnskou skupinou miniMAXband. Přečtěte si naši recenzi.

Slovenské spevy Ivy Bittové

Datum vložení: 12. 9. 2016, 19:36
více

Nové album Ivy Bittové se jmenuje Slovenské spevy. Obsahuje úpravy slovenských lidových písní, které v první polovině 20. století nasbíral a zapsal maďarský skladatel a folklorista Béla Bartók a které nyní nově zaranžoval Vladimír Godár. Představíme si je v rubrice Třikrát z Proglasu ve středu 14. září 2016 v 7.45.

Moderuje: Pavel Chaloupka

Pavel Chaloupka

Dnes má svátek: Zlata
sv. Kleofáš

Hlasujte v naší anketě

Hudební pořad Třikrát z Proglasu vysíláme od pondělí do pátku vždy v 7.45 a (s jiným obsahem) ve 14.30. Třemi skladbami  představujeme nová hudební alba nebo vás zveme na koncerty a festivaly. Čeho byste uvítali víc? Hlasujte v anketě.

Více

Mare Nostrum II – setkání tří jazzových  osobností z Evropy.

Z jiných webů

tisk.cirkev.czwww.katyd.czwww.signaly.czwww.vira.cz

Jsme na sítích

Facebook

© 2016 VIZUS | CMS | technický správce

RADIO PROGLAS - K větší slávě Boží | správce obsahu | prohlášení | textová verze | mapa stránek | RSS

Právě vysíláme:
Radio Vatikán slovensky