Oddělení historicky poučené interpretace

Oddělení historicky poučené interpretace

Hudební a taneční fakulta Akademie múzických umění v Praze (HAMU) zakládá nové oddělení. Od února 2017 zde bude fungovat Oddělení historicky poučené interpretace, jehož hlavním posláním bude zajištění dalšího vzdělávání v oblasti studia staré hudby.

„Vedení HAMU se rozhodlo nabídnout svým studentům možnost se v oboru historicky poučené interpretace ještě  více a hlouběji vzdělávat. V případě velkého zájmu bude vedení HAMU v příštích letech uvažovat i akreditaci programu Historicky poučená interpretace.“ uvedl prof. Vlastimil Mareš, děkan HAMU. Oddělení bude organizovat hru v ansámblech, mistrovské kurzy, přednášky a workshopy špičkových českých i zahraničních hráčů a odborníků nejen v oblasti barokní hudby. 

Vedením oddělení byl pověřen varhaník Pavel Svoboda, laureát mezinárodní soutěže Johanna Sebastiana Bacha v Lipsku, který na HAMU pracuje na doktorátu. „V tuto chvíli podáváme grantové žádosti tak, aby byla na fakultě široká nabídka pro studenty, kteří se o tuto hudbu zajímají a aby i na moderní nástroje mohli zahrát specialistům na poučenou interpretaci. Na druhou stranu podle mého názoru by to měla být pro studenty dobrovolná aktivita a moje pozice je spíše koordinační a manažerská. Zájem o starou hudbu tady je a věřím, že oddělení se bude vyvíjet a rozvíjet.“  doplnil Pavel Svoboda.

V letošním roce se studenti HAMU mohou setkat mimo jiné s dirigentem a cembalistou Václavem Luksem, který vede Collegium 1704, masterclass pro smyčcové nástroje povede vynikající italský houslista Giuliano Carmignola a uskuteční se i exkurze za historickými nástroji, které s poučenou interpretací úzce souvisí.

Dušan Baur

Svátek má: sv. Vilém, ct. Ivan / Ivan

Moderuje: Dušan Baur
NyníPísničky k usínání
Píseň: Troubled Blues (2015); Interpret: Tim Mitchell Band; Album: Mitchell Tim (band): Time
23.00Komorní hudba
23.50Duchovní slovo
23.58Simeonovo kantikum
00.00Hymna a chorál Svatý...
00.05Kafemlýnek
01.00Komorní hudba

Kittchen vydává album coververzí

28-kittchenPísničkář Kittchen nabídl své písně kolegům.

Regiony

Regiony

Písničkáři v Náměšti nad Oslavou

11kytaraNa Folkových prázdninách 2017 vystoupí výjimeční písničkáři.

Pořad Jak se vám líbí v červnu

07-Simickova-CicvarekTémata pořadu Jak se vám líbí do začátku července

Anketa

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music