Romance, balady a Svatební košile

Romance, balady a Svatební košile

Pořad v souvislostech


Koncert duchovní/vážné hudby
Budeme vysílat

Koncert duchovní/vážné hudby
Koncert duchovní/vážné hudby
Koncert duchovní/vážné hudby
Vysílali jsme
Audioarchiv

Na programu nedělního večerního Koncertu vážné hudby jsou Svatební košile od Antonína Dvořáka. V závěru je doplní Romace a balady Roberta Schumanna.

Hudebně bohatou Dvořákovu baladu Svatební košile (z roku 1884), která velmi výstižně zachycuje ovzduší stejnojmenné Erbenovy básně, si poslechneme v podání Lívie Ághové, Josefa Protschky a Ivana Kusnjera. Spoluúčinkovat bude Český filharmonický sbor a Filharmonický státní orchestr Hamburg pod taktovkou Gerda Albrechta.

Ve druhé části večera doplní Dvořákovo dílo světské vokální skladby Roberta Schumanna. Ty stojí vedle klavírních skladeb, čtyř symfonií, koncertů, opery Jenovéfa či Requiem poněkudRobert Schumann v pozadí. Jsou to jednak písňové cykly „Láska básníkova“, „Láska a život ženy“ a také sbory. Jejich zrod můžeme vidět v roce 1844, kdy se Schumann přestěhoval do Drážďan a založil tu Spolek pro sborový zpěv. Soubor Vokalensemble Stuttgart se sbormistrem Rupertem Huberem natočil sbory z roku 1849. My jsme z nich vybrali sborový cyklus „Romace a balady“, ze kterého zazní pět sborů ze sešitu číslo tři.

Koncert vážné hudby začíná každou neděli ve 20.30 hodin.

David Stypka – recenze

stypka_nebojAlbum Neboj Davida Stypky má tři nominace na Anděla. Přečtěte si naši recenzi.

Regiony

Regiony

Profil skupiny Jablkoň

jablkon_nemecSkupina Jablkoň slavila 40 let. Poslechněte si její profil.

Album roku 2017

wolfLost_nepripoutanyAlbem roku 2017 je Wolf Lost In The Poem Honzy Žambocha.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music