Forfest 2019 – 2. soutěž!

Forfest 2019 – 2. soutěž!

E-mailová soutěž o 2 vstupenky na koncert Brno Contemporary Orchestra a sólistů Milana Paľy (housle), Elišky Honkové (flétna) a Lukáše Daňhela (klarinet) do Olomouce (9. června 2019). Čtěte a soutěžte zde!

Rozhovor s organizátory Forfestu, Zdenkou a Václavem Vaculovičovými, uvedeme na Proglasu v pátek 7. června 2019 v 16.55 v rámci týdeníku Oktáva.

Forfest je mezinárodní festival současného umění s duchovním zaměřením. Letos proběhne 30. ročník, festivalové produkce se konají v Olomouci a v Kroměříži. Dramaturgie festivalu reflektuje díla světových autorů v poměrně širokém filozofickém panoramatu doby. Obnovuje se tak prostor pro důležitý dialog mezi uměním a dnešní převážně konzumní společností, dialog velkých světových náboženství zahrnující palčivé problémy současnosti.

Soutěž

  • o 2 vstupenky na koncert – 9. června 2019 v 19.00 v olomoucké katedrále, vystoupí Brno Contemporary Orchestra pod taktovkou Pavla Šnajdra, program koncertu: Robert Hejnar – Variace pro flétnu a smyčce, Lorelei pro housle sólo a smyčce, Jan Grossmann – Anima animam invocat, Josef Adamík – Sinfonietta, Pavel Zemek – Komorní symfonie č.2 ke cti sv. Františka z Assisi 

Do úterý 4. června 2019 do 20.00 napište prosím na adresu rozkovcova@proglas.cz s předmětem zprávy FORFEST správnou odpověď na soutěžní otázku:

VE KTERÉM ROCE BYL ZALOŽEN SOUBOR BRNO CONTEMPORARY ORCHESTRA?

(O výsledcích soutěže vás budeme ihned po slosování informovat e-mailem.)

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Rickem Derringerem

DerringerRickPoslechněte si rozhovor s americkým kytaristou Rickem Derringerem.

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music