Musica Pura 2016

Musica Pura 2016

Ředitel festivalu Jan Rokyta ml. představuje hudebníky, kteří přijali účast na druhém ročníku mezinárodního hudebního festivalu Musica Pura. Festival začíná v Ostravě ve čtvrtek 24. listopadu 2016

"Dlouhá léta se snažím nacházet hudbu pravdy, učím se jí od těch, kteří ji v sobě mají a cítím povinnost ji ukazovat těm, kteří ji potřebují a upřímně o ni stojí..“ – to jsou slova hudebníka a cimbalisty Jana Rokyty, zakladatele a ředitele mezinárodního hudebního festivalu Musica Pura, který se koná ve dnech 24. - 27. listopadu 2016 v Ostravě.

MUSICA PURA je čtyřdenní mezinárodní hudební festival, jehož dramaturgie je úzce spojena s lidovou písní a lidovou hudbou. Festival si klade za cíl představit ostravskému publiku špičková profesionální tělesa a sólisty z domova i ze zahraničí. Návštěvníci letošního ročníku se mohou těšit na setkání významných primášů z oblasti západních Karpat, za doprovodu již etablovaného festivalového tělesa OSTRAVA CIMBALOM ORCHESTRA, na provedení Moravské a Ukvalské lidové poezie v písních Leoše Janáčka v podání interpretů světového formátu zpěvačky Martiny JANKOVÉ a klavíristy Ivo KAHÁNKA, ale také v interpretaci předních moravských lidových zpěváků a jejich instrumentálních doprovazečů. Sobotní večer protkne neopakovatelný idiom maďarské kavárenské hudby v podání jejich výsostných interpretů z Budapešti, vyvrcholením festivalu pak budou výkony rezidenta festivalu a Bohem políbeného muzikanta, kterým je jazzový cimbalista Marius PREDA. V galaprogramu pod názvem “MY ROOTS” mu na pódiu budou asistovat špičkoví romští hudebníci z Bukurešti, například akordeonista Marius TURNEANU nebo vyhledávaný klarinetista Bebe STANCIU.

Více na webových stránkách festivalu.