Musica Pura 2016

Musica Pura 2016

Ředitel festivalu Jan Rokyta ml. představuje hudebníky, kteří přijali účast na druhém ročníku mezinárodního hudebního festivalu Musica Pura. Festival začíná v Ostravě ve čtvrtek 24. listopadu 2016

"Dlouhá léta se snažím nacházet hudbu pravdy, učím se jí od těch, kteří ji v sobě mají a cítím povinnost ji ukazovat těm, kteří ji potřebují a upřímně o ni stojí..“ – to jsou slova hudebníka a cimbalisty Jana Rokyty, zakladatele a ředitele mezinárodního hudebního festivalu Musica Pura, který se koná ve dnech 24. - 27. listopadu 2016 v Ostravě.

MUSICA PURA je čtyřdenní mezinárodní hudební festival, jehož dramaturgie je úzce spojena s lidovou písní a lidovou hudbou. Festival si klade za cíl představit ostravskému publiku špičková profesionální tělesa a sólisty z domova i ze zahraničí. Návštěvníci letošního ročníku se mohou těšit na setkání významných primášů z oblasti západních Karpat, za doprovodu již etablovaného festivalového tělesa OSTRAVA CIMBALOM ORCHESTRA, na provedení Moravské a Ukvalské lidové poezie v písních Leoše Janáčka v podání interpretů světového formátu zpěvačky Martiny JANKOVÉ a klavíristy Ivo KAHÁNKA, ale také v interpretaci předních moravských lidových zpěváků a jejich instrumentálních doprovazečů. Sobotní večer protkne neopakovatelný idiom maďarské kavárenské hudby v podání jejich výsostných interpretů z Budapešti, vyvrcholením festivalu pak budou výkony rezidenta festivalu a Bohem políbeného muzikanta, kterým je jazzový cimbalista Marius PREDA. V galaprogramu pod názvem “MY ROOTS” mu na pódiu budou asistovat špičkoví romští hudebníci z Bukurešti, například akordeonista Marius TURNEANU nebo vyhledávaný klarinetista Bebe STANCIU.

Více na webových stránkách festivalu.

 

Dušan Baur

Svátek má: sv. Hugo / Marcela

Moderuje: Dušan Baur
NyníTřikrát z Proglasu:...
Píseň: Impresia (2017); Interpret: Nosaczynski-Bohovič Oliver - klavír; Album: Nosaczynski-Bohovič Oliver: Ballerina
14.30Písničky pro hezké...
15.00Zprávy Proglasu, počasí
15.05Modlitba Korunky k Božímu...
15.15Písničky pro hezké...
16.00Všimli jsme si
16.45Písničky

David Stypka – recenze

stypka_nebojAlbum Neboj Davida Stypky má tři nominace na Anděla. Přečtěte si naši recenzi.

Regiony

Regiony

Profil skupiny Jablkoň

jablkon_nemecSkupina Jablkoň slavila 40 let. Poslechněte si její profil.

Album roku 2017

wolfLost_nepripoutanyAlbem roku 2017 je Wolf Lost In The Poem Honzy Žambocha.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music