Dechovkové odpoledne Kobylnice 2019

Dechovkové odpoledne Kobylnice 2019

Dechovkové odpoledne s názvem Kobylnice 2019 se koná v sobotu 8. června 2019 od 14. hodiny v Kobylnicích. Zahrají a zapívají členové Stříbrňanky i domácí Zlaťanky. Srdečně zvou pořadatelé, festival se koná za každého počasí.

Stříbrňanka je kapela z jižní Moravy, ve které účinkují profesionální i amatérští, mladí, temperamentní hudebníci. Kapela má svůj typický, nezaměnitelný zvuk, hraje široký repertoár – moravskou a českou lidovou hudbu, koncertní, sólové a taneční skladby. Kapela má bohatou historii. Vznikla v malé vesničce pod hradem Buchlovem – Stříbrnicích v roce 1970 a již od této doby účinkuje na pódiích festivalů, hodových a tanečních zábav, plesů a koncertů a také v zahraničí. Za tuto dobu vydala přes 30 CD, kazet a DVD. Jeden z prvních nosičů této kapely je Zahrada Moravy, jehož titulní píseň se stala téměř jakousi malou hymnou. Zahraniční posluchači si zase oblíbili zejména orchestrální skladby, kterých má v repertoáru rovněž nemalý počet. Kapelníkem je Ivo Horký.

Zlaťanka byla založena na podzim roku 1994 v Kobylnicích u Brna. Tehdy ji založili místní mladí muzikanti, kteří chtěli oživit upadající trend okolních kapel zejména z vyššího věku jejích členů. Z tohoto podnětu vznikla mladá dechová kapela, která při svém prvním vystoupení v květnu roku 1995 byla pokřtěna pod názvem Zlaťanka (dle Zlatého potoka, který Kobylnicemi protéká). Zlaťanka hraje od lidových skladeb, přes výběr zejména od moravských autorů až po náročné přednesové skladby. Samozřejmostí jsou i aranže populárních melodií moderního pojetí.
Od svého založení Zlaťanka pravidelně vydává zvukové nosiče, zúčastňuje se natáčení televizních pořadů a každý den je její nahrávky možné slýchat na vlnách několika rozhlasových stanic.

Kobylnice_2019

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Rickem Derringerem

DerringerRickPoslechněte si rozhovor s americkým kytaristou Rickem Derringerem.

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music