81. Pošumavský věneček

 81. Pošumavský věneček

V sobotu 11. února 2017 se opět po roce rozzáří pražský Národní dům pestrobarevnými chodskými kroji při 81. Pošumavském věnečku.

Letos bude reprezentovat v hlavním Majakovského sále regionální dechovou hudbu chodská Vrchovanka a místní folklor domažlický dívčí pěvecký sbor Cansonetta. Přijede také folklorní soubor Rokytka z Rokycan, harmonikářské duo manželů Pospíšilových, dudácká muzika Praštěnka se souborem Lučinka. V okénku hostů se představí valašský soubor Krušpánek i se svým dětským souborem a dětský folklorní soubor Rokytička. Ve vedlejším Arbesově sále bude vyhrávat taneční orchestr Chilli Band. Na návštěvníky tohoto českého národního plesu čeká i letos bohatá tombola.

Na 81. Pošumavský věneček, pořádaný Spolkem rodáků a přátel Chodska a Pošumaví, je i letos pozvána řada významných osobností společenského, politického a kulturního života hlavního města a chodského regionu, včetně domažlického starosty Miroslava Macha. Do Prahy se chystá také mnoho příznivců této jedinečné akce, z Draženova a Tlumačova budou neseny při slavnostním zahájení jejich historické prapory.

Pošumavský věneček_2017

Dušan Baur

Svátek má: sv. Hugo / Marcela

Moderuje: Dušan Baur

David Stypka – recenze

stypka_nebojAlbum Neboj Davida Stypky má tři nominace na Anděla. Přečtěte si naši recenzi.

Regiony

Regiony

Profil skupiny Jablkoň

jablkon_nemecSkupina Jablkoň slavila 40 let. Poslechněte si její profil.

Album roku 2017

wolfLost_nepripoutanyAlbem roku 2017 je Wolf Lost In The Poem Honzy Žambocha.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music