81. Pošumavský věneček

 81. Pošumavský věneček

V sobotu 11. února 2017 se opět po roce rozzáří pražský Národní dům pestrobarevnými chodskými kroji při 81. Pošumavském věnečku.

Letos bude reprezentovat v hlavním Majakovského sále regionální dechovou hudbu chodská Vrchovanka a místní folklor domažlický dívčí pěvecký sbor Cansonetta. Přijede také folklorní soubor Rokytka z Rokycan, harmonikářské duo manželů Pospíšilových, dudácká muzika Praštěnka se souborem Lučinka. V okénku hostů se představí valašský soubor Krušpánek i se svým dětským souborem a dětský folklorní soubor Rokytička. Ve vedlejším Arbesově sále bude vyhrávat taneční orchestr Chilli Band. Na návštěvníky tohoto českého národního plesu čeká i letos bohatá tombola.

Na 81. Pošumavský věneček, pořádaný Spolkem rodáků a přátel Chodska a Pošumaví, je i letos pozvána řada významných osobností společenského, politického a kulturního života hlavního města a chodského regionu, včetně domažlického starosty Miroslava Macha. Do Prahy se chystá také mnoho příznivců této jedinečné akce, z Draženova a Tlumačova budou neseny při slavnostním zahájení jejich historické prapory.

Pošumavský věneček_2017

Beránci a vlci

IMG_3434Marian Friedl s Jitkou Šuranskou chystají album Beránci a vlci s účastí čtyř kapel různých žánrů.

Regiony

Regiony

Jazz Jaro 2017

temowo_musicV Brně probíhá festival Jazz Jaro 2017.

Hudební události roku 2016 – 1. díl

epydemye_kotlina Kotlina se stala albem roku. Skety nominovány na ceny CARA. Zemřel David Bowie. A další hudební události roku 2016.

Anketa

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music