Máme to v rodině II.

Máme to v rodině

Pořad v souvislostech


Máme to v rodině II.
Budeme vysílat

Zbojnickými chodníčky
Muzikanti, to sú chlapci!
Muzikanti, to sú chlapci!
Vysílali jsme


Zbojnickými chodníčky

To je zlatý posvícení - Zvyky a obyčeje na Plzeňsku a Chodsku

To je zlatý posvícení - Zvyky a obyčeje na Plzeňsku a Chodsku
Audioarchiv

V pořadu Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2017 se na pódiu potkaly zpívající maminky se svými dcerami. Jak jim společné zpívání šlo? Poslechněte si ve Folklorním okénku ve středu 9. května za pět minut pět odpoledne.

V roce 2015 byl ve Strážnici představen pořad, kde se společně na pódiu sešli zpívající tátové a synové z různých regionů Moravy. Divácký ohlas byl mimořádný, proto autorské duo (Anna Maděričová a Kateřina Kovaříková) připravilo volné pokračování.

Koncert byl také symbolickým poděkováním valašské legendě ženského zpěvu Jarmile Šulákové. Její zpěv zněl nikoli pro slávu, ale pro radost, kterou s pokorou dlouhá léta rozdávala svým posluchačům. Její rozhlasové nahrávky – ať sólové, nebo také s maminkou a dcerou – patří k dochovaným hudebním klenotům.

Sami se přesvědčíte, že lidová píseň v rodinách stále žije a že v nich budou zpívat i další generace.

Za doprovodu cimbálové muziky Ženičky z Hluku s primáškou Kateřinou Říhovou zpívají Ludmila a Jitka Bařinkovy ze Zlína, Michaela Hrdinová z Hluku s dcerami Lenkou, Markétou a Marií; Ivana, Tereza a Kristýna Kašparovy ze Vsetína, Anna Kovárníková s dcerou Rozálií, děvčata Varmužovy ze Svatobořic-Mistřína; Marie, Barbora a Kateřina Martínkovy z Uherského Hradiště,  Bohdana a Johana Menšíkovy z Kyjova, Blažena Potyková s dcerou Zlatou z Uherského Ostrohu a Andrea Sedlačíková ze Žítkové s dcerami Eliškou a Lucií.

Slovem provází herec Slováckého divadla Vladimír Doskočil a Kateřina Kovaříková.

Máme to v rodině2_Strážnice 2017

foto převzato z webových stránek festivalu