Zveme do Strážnice!

Otvírajte sa, strážnické brány!

Pořad v souvislostech


Pozvánka na Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2018
Budeme vysílat

Na kraj Ameriky
Muzika v krvi - Zpěvácké a muzikantské rody
Muzika v krvi - Zpěvácké a muzikantské rody
Vysílali jsme


Na kraj Ameriky

Už na vojnu rukovat mám

Už na vojnu rukovat mám
Audioarchiv

Ve dnech 21. - 24. června 2018 se ve Strážnici koná Mezinárodní folklorní festival. Součástí jeho letošního 73. ročníku je také festival Dětská Strážnice. Jaké pořady vás v zámeckém parku na konci června čekají? Kdo vystoupí na festivalových podiích? Odpoví Folklorní okénko ve středu 13. června za pět minut pět odpoledne. A nabídne také soutěž!

Festival se ve Strážnici poprvé uskutečnil v roce 1946 a od svého počátku měl charakter celostátních slavností. Pořadatelem je Národní ústav lidové kultury. Během svého vývoje začal postupně představovat folklor nejen v jeho přirozené podobě, ale také v různých úpravách a stylizacích. Letošní 73. ročník se koná ve dnech 21. – 24. června. Součástí festivalu je také 36. ročník festivalu Dětská Strážnice. Čeká na vás na tři a půl tisíce účinkujících ve 44 autorských pořadech a samozřejmě nebudou chybět ani zahraniční soubory. Letos shlédnete vystoupení hostů z Mexika, Číny, Ruska, Maďarska i daleké Indonésie. Tisíce návštěvníků vyhledává pořady v amfiteátrech v zámeckém parku, ale mnohé z nich se konají také v areálu a před usedlostmi ve strážnickém skanzenu.

Pokud patříte mezi ně a na festival se chcete v letošním roce podívat, můžete na vlnách Proglasu získat i volné vstupenky. Během pořadu napište SMS na číslo 775 132 132 a čtyřem z vás vstupenku pošleme.