Zveme do Strážnice!

Otvírajte sa, strážnické brány!

Pořad v souvislostech


Pozvánka na Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2018
Budeme vysílat

Muzikanti, to sú chlapci!
Fujarôčka moja
Vysílali jsme


Hdyž dudy zabečí, každyj si poskočí...

Vím já jeden hájíček

Vím já jeden hájíček
Audioarchiv

Ve dnech 21. - 24. června 2018 se ve Strážnici koná Mezinárodní folklorní festival. Součástí jeho letošního 73. ročníku je také festival Dětská Strážnice. Jaké pořady vás v zámeckém parku na konci června čekají? Kdo vystoupí na festivalových podiích? Odpoví Folklorní okénko ve středu 13. června za pět minut pět odpoledne. A nabídne také soutěž!

Festival se ve Strážnici poprvé uskutečnil v roce 1946 a od svého počátku měl charakter celostátních slavností. Pořadatelem je Národní ústav lidové kultury. Během svého vývoje začal postupně představovat folklor nejen v jeho přirozené podobě, ale také v různých úpravách a stylizacích. Letošní 73. ročník se koná ve dnech 21. – 24. června. Součástí festivalu je také 36. ročník festivalu Dětská Strážnice. Čeká na vás na tři a půl tisíce účinkujících ve 44 autorských pořadech a samozřejmě nebudou chybět ani zahraniční soubory. Letos shlédnete vystoupení hostů z Mexika, Číny, Ruska, Maďarska i daleké Indonésie. Tisíce návštěvníků vyhledává pořady v amfiteátrech v zámeckém parku, ale mnohé z nich se konají také v areálu a před usedlostmi ve strážnickém skanzenu.

Pokud patříte mezi ně a na festival se chcete v letošním roce podívat, můžete na vlnách Proglasu získat i volné vstupenky. Během pořadu napište SMS na číslo 775 132 132 a čtyřem z vás vstupenku pošleme.