Muzika v krvi - Zpěvácké a muzikantské rody Slovácka  V.

Muzika v krvi - Zpěvácké a muzikantské rody Slovácka  V.
27. listopadu 2018 Folklorní okénko Autor: Kateřina Kovaříková

V pátém pokračování cyklu Muzika v krvi se potkáme s muzikanty z kyjovského Dolňácka - s muzikantským a zpěváckým rodem Varmužů. Poslouchejte v rácmi Folklorního okénka ve středu 28. listopadu za pět minut pět odpoledne. Na slyšenou se těší Helena Bretfeldová.

Varmužova cimbálová muzika byla založena roku 1964 a je oceňována jednak pro vysokou úroveň hráčskou, jednak pro naprosto jedinečný bratrský vícehlas. Založena byla dvojicí bratří - Pavlem (1939) a Josefem (1941) Varmužovými; brzy se do společného muzicírování zapojili Josefovi synové Josef ml. (1963, dnes občasný zpěvácký host), Pavel (1966, dnes primáš), Petr (1976, dnes terc) a Jiří - Jura (1970, dnes violová kontra). Během dlouhé historie této rodinné kapely natočili celkem 14 alb, největší ohlas vzbudila CD Písničky z domu (1991) a Na Kyjovsku (1997). Pro některé členy rodu se muzika stala profesionální, početná skupina dětských a mládežnických pokračovatelů stále dorůstá.

Varmužova cm

Soutěž o CD Půljalbkoně

puljablkon_svetelneSoutěžte o nové CD dua Půljablkoň a jeho hostů.

Regiony

Regiony

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music