Mladí ladí folklor

Mladí ladí folklor

Cimbálová muzika Kordulka s primášem Michalem Jelénkem v následujích dnech a týdnech představí svůj projekt MLADÍ LADÍ FOLKLOR. V rámci něj přípravný tým oslovil několik mladých zpěváků z regionu a tři dětské cimbálové muziky, se kterými se uplynulý víkend na sv. Hostýně pilně připravovali na sérii koncertů, v jehož závěru vystoupili všichni zpěváci a muzikanti ve zkráceném programu.

Většina vybraných zpěváků se úspěšně zúčastnila soutěže „Zpěváček“ a snahou organizátorů je poskytnout možnost prezentace těchto mladých hudebních osobností v koncertním prostředí bez nepříjemných chvil nervozity, které mnohdy soutěže dětem přinášejí. O výběr zpěváků a také jejich individuální přípravu na koncerty se postarala zpěvačka Klára Obručová. K účasti na programech byly přizvány také dětské cimbálové muziky z různých částí Valašska. Na Hostýně společně zahrály cimbálová muzika Valašenka z Vidče, pod vedením Michaely Bařinové a dvě cimbálové muziky ZUŠ Morava. Jedna působící v Liptále pod vedením Radka Cahlíka a druhá ze Zlína, kterou vede Martin Crla. Na Hostýně se představili všichni zpěváci za doprovodu Cimbálové muziky Kordulka i všechny dětské muziky ve zkráceném programu. Celý program bude představen ve třech variantách na koncertech, které se konají na Zámku Vsetín, Zámku Zlín a na Zvonici na Soláni.

„Při přípravě programu nám šlo o propojení tří dětských muzik se zpěváky i dospělými muzikanty. Muzikanti i zpěváci jsou opravdu šikovní a je škoda, že nemají tolik možností k prezentaci. Jsem přesvědčen, že je pro návštěvníky všech koncertů připraven pestrý program, který představí mladé začínající kumštýře, stejně jako již zkušenější zpěváky a muzikanty. To vše na zajímavých místech po celém Valašsku,“ uvedl Jaroslav Kneisl, jeden z iniciátorů akce a průvodce koncerty.

„Vnímám tento projekt jako záslužný čin, který se podařil a který, jak pevně věřím, nezůstane jen u jednoho vydání, ale bude možné na něj navázat i v dalších letech. Pro mladé zpěváčky je velmi důležité a motivující postupně si budovat svůj vlastní repertoár, osobitý projev a hudební cítění. To by bez obětavých autorů úprav a cimbálových muzik, které se nechtějí věnovat jen svým projektům a soukromému hraní, nebylo možné. Bohužel je těchto muzik v regionu poskrovnu, ale věřím v lepší vývoj, vždyť děti jsou naše budoucnost a my dospělí bychom je měli podpořit v jejich zájmu o lidovou píseň...“ dodala Klára Obručová.

Koncerty projektu:

Neděle 6. listopadu ve 14 hodin Jurkovičů sál Hostýn

Sobota 12. listopadu v 17 hodin Mramorový sál zámku Vsetín

Neděle 13. listopadu v 16 hodin Zámek Zlín

Neděle 20. listopadu ve 14 hodin Zvonice na Soláni

Jan Novotný
Moderuje: Jan Novotný
NyníDuchovní hudba
Skladba: Stabat Mater Dolorosa - Stála Matka uplakaná; Autor: Caldara Antonio; Dirigent: Christopers Harry; Soubor: The Sixteen
23.50Duchovní slovo
23.58Simeonovo kantikum
00.00Hymna a chorál Svatý...
00.05Blues: Blue Zodiac
00.30Písničky
01.00Vítejte, senioři

David Stypka – recenze

stypka_nebojAlbum Neboj Davida Stypky má tři nominace na Anděla. Přečtěte si naši recenzi.

Regiony

Regiony

Profil skupiny Jablkoň

jablkon_nemecSkupina Jablkoň slavila 40 let. Poslechněte si její profil.

Album roku 2017

wolfLost_nepripoutanyAlbem roku 2017 je Wolf Lost In The Poem Honzy Žambocha.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music