Koncert připomene 25 let pomoci matkám v tísni

Koncert připomene 25 let pomoci matkám v tísni

V březnu to bude 25 let, co obecně prospěšná společnost Na počátku začala pomáhat těhotným ženám a maminkám s dětmi v tísni. U této příležitosti první březnovou neděli zazní v brněnském Semilassu benefiční koncert v podání Police Symphony Orchestra.

Hlavní rubrika: Akce
Rubriky: Akce, Pop, Klasika, Jazz
Datum: 3. března 2019 od 17:00 do 18:30
Místo: Brno, KC Semilasso
Organizátor: Na počátku, o. p. s.
Web: www.ticketportal.cz/event/Beneficni-koncert-Police-Symphony-Orchestra?idp=-1949681

25 let činnosti organizace Na počátku připomene v neděli 3. března 2019 v brněnském Kulturním centru Semilasso benefiční koncert symfonického orchestru z Police nad Metují Police Symphony Orchestra. Jedná se o 65 členný soubor, jehož vedoucí, absolventka brněnské JAMU Petra Soukupová, je držitelkou ocenění Mladý srdcař roku 2018 Nadace Via.
Police Symphony Orchestra hraje s chutí mnoho žánrů od klasiky přes pop, rock nebo melodie z filmů a pohádek. V minulosti těleso vystupovalo například s Martou Kubišovou nebo baletem Národního divadla.
Na koncertě pro Na počátku orchestr povedou dirigenti Věra Vlčková a Joel Hána. Zpívat bude Jan Sklenář, herec a zpěvák Klicperova divadla, který působí i na pražských scénách. Vstupenky jsou v předprodeji k dostání v síti Ticketportal.

Organizace Na počátku, o. p. s. se v posledním čtvrstoletí věnovala na třem tisícům žen. Postupně vznikly tři sociální služby:
Poradna Na počátku nabízí vyslechnutí, podporu i praktickou pomoc. Domov pro dětský život je klidným zázemím pro dobu těhotenství a raného mateřství. Kvůli bezpečí klientek se nachází na neveřejné adrese, stejně jako Byty Na počátku. Ty jsou nejmladší ze služeb organizace. Jejich založení stálo na zkušenostech pracovníků organizace, že s některými ženami je dobré pracovat delší dobu a umožnit jim tak pozvolnější návrat do běžné společnosti.

1Benefiční koncert plakat