Benefice Evy Urbanové v Brně

Benefice Evy Urbanové v Brně

V úterý 21. května se uskuteční galakoncert Evy Urbanové a Moravského klavírního tria. Vstupenky jsou již v předprodeji.

Hlavní rubrika: Klasika
Rubriky: Klasika, Akce
Datum: 21. května 2019 od 19:00 do 21:00
Místo: Besední dům Komenského náměstí Brno
Organizátor: Globart

První dáma české opery Eva Urbanová v Brně zazpívá árie z oper Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a dalších českých skladatelů. Část výtěžku koncertu (200 Kč z každé vstupenky) bude věnována Sdružení pěstounských rodin.

Předprodej:
Dům pánů z Lipé, nám. Svobody 17, po-pá: 8-20h a so–ne: 10-16h
(doporučujeme osobní návštěvu, kvůli vytíženosti nepřijímají telefonické hovory)
Více informací: MgA. Pavla Jahodová, tel. 605 219 470, pavla.jahodova@globart.cz

Ceny koncertu:
990 Kč akusticky i vizuálně nejlepší místa v 9. řadě v přízemí za středovou uličkou /není nárok na slevu/
790 Kč plné vstupné
690 Kč při předložení Seniorpasu
590 Kč stávající členové Klubu
490 Kč abonenti hudebních cyklů Muzikobraní

Eva Urbanová je jedna z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek. Vystupuje na mnoha různých světových operních scénách včetně milánské La Scaly, londýnské Covent Garden a Metropolitní opery v New Yorku. Pravidelně nahrává pro české hudební vydavatelství Supraphon. Od roku 1990 je sólistkou Opery Národního divadla v Praze a počínaje rokem 2010 je též stálým hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Mezi její stěžejní roli patří postava Kostelničky z opery Její pastorkyňa (Jenůfa) od Leoše Janáčka, za níž získala v letech 1997 a 2005 cenu Thálie.
V Metropolitní opeře debutovala v roce 1997 v roli Santuzzy v koncertním provedení opery Sedlák kavalír Pietra Mascagniho Sedlák kavalír. Na operním jevišti MET poprvé vystoupila 17. března 1998 jako Ortrud ve druhém a třetím jednání Wagnerovy opery Lohengrin pod taktovkou Jamese Levina a v témže roce zde vystoupila dále jako Tosca a znovu jako Santuzza.
Na scénu MET se vrátila v sezóně 2003/2004 v rolích Turandot, Cizí kněžny ve Dvořákově Rusalce a opět v roli Santuzzy.
Mimo operních představení se pravidelně věnuje také koncertní činnosti. Mezi její stálý koncertní repertoár patří Janáčkova Glagolská mše ( Londýn, Toronto, Athény), Dvořákovy skladby Stabat Mater, oratorium Svatá Ludmila (Edinburgh), Requiem nebo Te Deum. Vystupuje také ve Verdiho Requiem, v Mozartově Requiem či v Brittenově Válečném requiem, s nímž účinkovala v londýnské Royal Albert Hall. V roce 2017 jí byla udělena Medaile za zásluhy o stát v oblasti umění.

zdroj: tisková zpráva

Eva Urbanová 21.5.2019