Výsledek ankety: Bratři Ebenové

Datum vložení: 10. 10. 2009, 19:29

Které z dosavadních čtyř alb Bratrů Ebenů považujete za nejsilnější? ptali jsme se vás v anketě vyhlášené 20. září 2009. Podívejte se, jak odpovědělo 260 z vás a přispějte do diskuse pod článkem svou odpovědí.

Ankety o nejlepší album Bratrů Ebenů se zúčastnilo 260 čtenářů. Ti rozhodli, že to nejlepší Ebenové natočili v 80. a 90. letech, přičemž úplně nejvíc bodů získalo CD Tichá domácnost (1995), z kterého jsme hodně hráli v počátcích vysílání Proglasu.

Podívejte se na výsledky a reagujte v diskusi.

Výsledek ankety: Bratři Ebenové

Výsledek ankety: Bratři Ebenové

Napište číslicí výsledek příkladu dvamínustři =
Barbora
16.3.2010, 23:28
reagovat

Mě tak nějak ta první dvě alba splývají dohromady. Vždycky jsem je poslouchala současně. A tak ani nevím, které písně jsou na kterém. Vždycky jsem je tak nějak považovala za \"lepší\" než ta novější. Asi proto, že je mám lépe naposlouchané. Ale kdybych měla zvolit nejlepší píseň, tak to bude asi trampská parodie. A kybych měla zvolit píseň, která mě charakterizuje, tak to bude Já na tom dělám... (-:

A ještě mimomísu: Právě jsem měla možnost přispět jako první do nové ankety. Skvělý pocit ((-: Takže Traband má sto procent!

Milan Tesař

Vidíte, a já beru zrovna Malé písně do tmy a Tichou domácnost jako dvě alba, která se od sebe velmi liší..., zatímco další CD (Já na tom dělám, Chlebíčky) beru jako pokračování Tiché domácnosti...

Ondra
29.3.2010, 19:37
reagovat

První dvě alba se mi taky zdají diametrálně odlišná. Jde o a) Markův hlas - Tichá domácnost je přece jenom o 11 let starší b)texty - na Malých písních do tmy je přece jenom taková textová monotematika až na pár vyjímek(Štafle, Malá píseň do tmy, Kravata č.5)
A co se týče zvuku: MPDT jsou čistě folkové TD už tak čistá není, JNTD je už folkrock a Chlebíčky podle mého názoru sklouzávají k popu.

Milan Tesař

Ondro, díky za zajímavou typologii jednotlivých ebenovských alb podle žánrů. Sám jsem nad tím asi až takto nepřmýšlel, ale vesměs souhlasím.

Barbora
27.3.2010, 00:28
reagovat

A co takhle nové písničky k seriálu Poste Restante? Ze seriálu asi to nejlepší, ale je to hlavně vtipné. I když to glosátorství Markovi Ebenovi docela jde.

Milan Tesař

Barboro, nedávno jsem dostal přímo od Ebenů do rádia písničku Mezi nebem a zemí z Poste restante. Od tohoto týdne ji začínám zařazovat do vysílání.

Barbora
19.4.2010, 23:01
reagovat

Jé, no to je bomba! Tak to budu více poslouchat, když mi to rádiové vlny povolí. Tam co pracuji, totiž není ani signál mobilního telefonu (požehnání), ale rádio se tam ladí taky těžko :-(

Moderuje: Pavel Chaloupka

Pavel Chaloupka

Dnes má svátek: Jarmila
sv. Ondřej Corsini

Anketa: Album roku 2011

Ve Spojených státech probíhá momentálně tažení proti nelegálnímu stahování hudby. V aktuální anketě se vás ptáme, zda si hudbu z úložišť, jako je české Ulozto.cz nebo jeho zahraniční paralely, stahujete.

Více

Přečtěte si recenzi nového alba cimbalistky a zpěvačky Zuzany Lapčíkové a jejího jazzového Kvintetu.

Jsme na síti

© 2012 VIZUS | CMS | technický správce

RADIO PROGLAS - K větší slávě Boží | správce obsahu | prohlášení | textová verze | mapa stránek | RSS

Právě vysíláme:
Komentář týdne - předpremiéra