Longital a Zapaska společně v Brně

Datum vložení: 23. 1. 2012, 08:48

Dvě výrazné dvojice, které vznikly na východ od našich hranic, vystoupí společně v Brně. Koncert bratislavského dua Longital a ukrajinské Zapasky, proběhne v klubu Stará Pekárna v úterý 7. února 2012 od 20 hodin.

Longital jsou kytarista Daniel Salontay a zpěvačka a baskytaristka Shina. V roce 2001 začali pod hlavičkou skupiny Dlhé diely vydávat nejprve samostatná autorská alba, později – když se z Dlhých dielů stalo duo – začali tvořit hudbu společně. V roce 2006 vydali CD Výprava již pod novým „mezinárodním“ názvem Longital. Následovaly kolekce Gloria (2008) a Teraz (2010). Longital hrají pestrou alternativní hudbu, v níž se živě hrané nástroje (kytara, hraná mj. smyčcem, basa) prolínají s elektronickými a Skupina Zapaska živě na Proglasu (2011)nasamplovanými přirozenými zvuky. Základní duo na pódiu doplňují dva elektroničtí spoluhráči.

I ukrajinská dvojice Zapaska kombinuje živou hru s elektronickými nástroji. „Všechny kytarové smyčky vytvářím přímo na pódiu, bez jakýchkoliv předehraných vzorů,“ říká členka dua Jana Špačinska. „Pavlo Něčitajlo pak vše doplňuje akordeonem nebo foukací harmonikou. Ke slovu se ale dostanou i exotičtější nástroje jako např. kalimba či rababa…“

Moderuje: Marcela Kopecká

Marcela Kopecká

Dnes má svátek: Aneta
sv. Paschal Baylon

Anketa: Hudba k bohoslužbě

K nedělní bohoslužbě patří hudba. Máte raději klasické duchovní zpěvy, písně z kancionálu nebo si nejraději zazpíváte písničky ze zpěvníku Hosana? Hlasujte v naší anketě.

Více

Profil amerického kytaristy Popy Chubbyho si můžete poslechnout v pořadu Slyšte, lidé! v úterý 15. května od 16.55.

Jsme na síti

© 2012 VIZUS | CMS | technický správce

RADIO PROGLAS - K větší slávě Boží | správce obsahu | prohlášení | textová verze | mapa stránek | RSS

Právě vysíláme:
Evangelium pro dnešní den: Mk 16,15-20 - Skladba: Buoh všemohúci (1995); Interpret: Hradišťan; Album: Pavlica Jiří a hosté: Sešli se… I.